הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

חיי אדם גט מוטעה רועה זונות חברות השלטון המקומי שכנים עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה חזרה מהתחייבות חוזים קבלן פיטורי והתפטרות עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית חוזים משפטי ארץ ביטול מכירה קרע הודאת בעל דין מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות האשה ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זיכיונות ורישיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר נשיאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי משפחה לימודי אזרחות עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה מזונות ומדור הילדים מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמניו חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה מעשי ידי אשתו תום לב פסולי דין גיור אתיקה משפטית עריכת דין אסמכתא חשבון בנק תנאים ממזרות שיעורי סולמות עד מומחה מרידה פוליגרף בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה פסיקת סעד שלא נתבע טענת אי הבנה בדיקות גנטיות מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה סעד זמני כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה ועד הבית הימורים יורד לאומנות חברו שיתוף נכסים שליחות גט ביטול קידושין מדור האשה קבלת עול מצוות חזרה מהודאה מקח טעות חלוקת רכוש שומת מטלטלים גביית חוב דיין יחיד שיערוך מזונות חזקת יהדות תקנת שו''ם כונס נכסים צו הרחקה שליחות דמי ערבות משפטי ארץ ה: בית הדין לממונות דינא דמלכותא דינא עוברת על דת כיעור שומת מקרקעין פסילת הרכב חוקי התורה מעשר כספים אורות החושן: עבודה וקבלנות צנעת הפרט הסכם קיבוצי צו הרחבה נאמנות באיסורים ניכור הורי עביד איניש דינא לנפשיה שוויה אנפשיה חתיכה דאיסורא לפני עיוור מועד הקרע ריח הגט רכב אוטונומי קדימויות בהצלת נפשות הצלת נפשות

האם חובה לקזז את דמי השכירות בעקבות שיפוצים נרחבים של השכנים?

הרב עמוס ראבילו
שיפוצים הממררים את חיי השוכר אינם עילה להורדת דמי השכירות כיוון שברחבי הארץ המנהג הפשוט הוא שמשפצים. אולם אם בעל הדירה ידע על השיפוצים המתוכננים והעלים את המידע, ניתן לתבוע אותו ולדרוש החזר שכר דירה.

האם חובה לקזז את דמי השכירות בעקבות שיפוצים נרחבים של השכנים?

שאלה

שלום וברכה, אני ובעלי גרים בבניין בשכירות במשך השנה האחרונה. בזמן שאנו גרים פה 7 דירות בבניין עשו שיפוצים והרחבות בלי להודיע לנו שום דבר, פשוט קודחים מהבוקר עד הערב וחיי הפכו לגיהנום עלי אדמות. נהרס לי השלום בית עם בעלי, אני בדיכאון קשה, אני צורחת על הפועלים כמו משוגעת, בקיצור הרסו לי את החיים. את בעל הדירה שלי זה לא מעניין. במשך שנה שילמתי לו ממיטב כספי שכר דירה מלא, על דירת גיהנום, הוא רימה אותי ושיקר אותי לאורך כל הדרך. אני זקוקה נואשות לדין תורה ועצה של רב. ואני רוצה לקבל פיצוי על עוגמת הנפש שעוברת עליי. האם מישהו יכול לעזור לי, אני מתחננת בבקשה בעזרת ה' נעשה ונצליח

תשובה

ניתן להגיש תביעה. לצורך כך ניתן לפנות למזכירות בית הדין של רשת חמדה גזית שמספרו 025371485.

אבל לא ברור בדיוק את מי את רוצה לתבוע? האם את הדיירים שעושים שיפוצים? אם זה לא בניגוד לחוק, לא ניתן לאסור זאת, וגם את לכשתקני דירה, יכול להיות שתרצי לשפץ ואז השכנים יסבלו. זה אמנם לא יפה לא להודיע לשכנים על כך שעומד להתבצע שיפוץ שיגרום לרעש רב, אבל זאת לא עילה לתביעה. אם זה בניגוד לחוק יש לדון מה ניתן לעשות ואם אפשר לפנות לעירייה.

 אם את מעוניינת לתבוע את בעל הדירה, צריך להוכיח שהוא ידע שמתוכננים שיפוצים (עמק המשפט שכירות בתים עמוד ע- שאם השוכר לא התנה עם המשכיר על כך בפירוש אין לו זכות לצאת מהדירה ולהגיד שעל דעת כן לא שכר, כי כמעט כל הבניינים בארץ יש בהם הרחבות בנייה אלא אם כן מוכיח שהמשכיר ידע ולא סיפר ואז יש פה אונאה של השוכר). במקרים קיצוניים (אולי המקרה שלך הוא קיצוני) בית הדין ייתן לך רשות לעזוב את הדירה לפני הזמן בטענת אונס שאת לא יכולה לגור שם עוד (עמק המשפט שם עמוד עב).

המלצתי לנסות להגיע להסדר עם המשכיר ולעזוב את הדירה כמה שיותר מהר בטענת אונס, ואפילו אם יהיו לך הוצאות כתוצאה מכך, כי כל כסף שבעולם לא שווה לך שלום בית עם בעלך, דיכאון קשה ומריבות בלתי פוסקות.