הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

חיי אדם גט מוטעה רועה זונות חברות השלטון המקומי שכנים עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה חזרה מהתחייבות חוזים קבלן פיטורי והתפטרות עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית חוזים משפטי ארץ ביטול מכירה קרע הודאת בעל דין מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות האשה ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זיכיונות ורישיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר נשיאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי משפחה לימודי אזרחות עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה מזונות ומדור הילדים מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמניו חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה מעשי ידי אשתו תום לב פסולי דין גיור אתיקה משפטית עריכת דין אסמכתא חשבון בנק תנאים ממזרות שיעורי סולמות עד מומחה מרידה פוליגרף בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה פסיקת סעד שלא נתבע טענת אי הבנה בדיקות גנטיות מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה סעד זמני כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה ועד הבית הימורים יורד לאומנות חברו שיתוף נכסים שליחות גט ביטול קידושין מדור האשה קבלת עול מצוות חזרה מהודאה מקח טעות חלוקת רכוש שומת מטלטלים גביית חוב דיין יחיד שיערוך מזונות חזקת יהדות תקנת שו''ם כונס נכסים צו הרחקה שליחות דמי ערבות משפטי ארץ ה: בית הדין לממונות דינא דמלכותא דינא עוברת על דת כיעור שומת מקרקעין פסילת הרכב חוקי התורה מעשר כספים אורות החושן: עבודה וקבלנות צנעת הפרט הסכם קיבוצי צו הרחבה נאמנות באיסורים ניכור הורי עביד איניש דינא לנפשיה שוויה אנפשיה חתיכה דאיסורא לפני עיוור מועד הקרע ריח הגט רכב אוטונומי קדימויות בהצלת נפשות הצלת נפשות

מאמרים שנכתבו על ידי הרב איתן זן בר

 1. החזר השקעה שכשלה / ארץ חמדה גזית 69065

  בפני בית הדין ארץ חמדה-גזית, רמת גן הובאה תביעה על השקעת קרן במט"ח שכשלה. התובע הפקיד ביד הנתבע סכום של 5000$ לקרן השקעות, לאחר זמן מסוים הקרן ירדה עד לכדי שווי של 36$ בלבד. התובע תבע את החזר הקרן המקורית פלוס דמי פתיחת התיק בקרן בטענה שההשקעה בתיק היתה לאור מצג שוא של הנתבע. לעומתו הנתבע טוען שכל פעולותיו נעשו לאור ההסכם ולכן איננו חייב לנתבע דבר. ביה"ד הכריע שהנתבע איננו חייב דבר לתובע.

  קראו עוד...

 2. אישה הדורשת חלוקת הדירה בהתמחרות ולא בשמאות / פד"ר 886291/8

  קראו עוד...

 3. שלילת זכאות האישה לכתובה וקביעה עקרונית לחיוב בפיצוי כפוף לחלוקת הרכוש / פד"ר 593073-10

  קראו עוד...

 4. גדר חיוב מזונות ילדים מעיקר הדין ומן התקנה וחיוב בדמי טיפול / פד"ר 618904-20

  קראו עוד...

 5. ביטול הסכם גירושין לאחר שהצדדים חזרו לשלום בית / פד"ר 605536-13

  קראו עוד...

 6. קיזוז זכויות ע''פ החוק ודין מעשה ידי האשה במקום תביעת כתובה מוגזמת / פד"ר 596148-6

  קראו עוד...

 7. חיוב גט לפני הפקדת הכתובה / בית הדין צפת 1037613/1

  חייהם המשותפים של בני זוג לא היו קלים. הבעל דרש שהאשה תקבל גט, ואף טען כלפיה טענות שונות. הבעל ביקש להוכיח את טענותיו כדי לחייב את אשתו בגט ללא כתובה. בית הדין לא אפשר לבעל להוכיח את טענותיו, משום שגם אילו היו מתקבלות - אין בהן די כדי לחייב את האשה להתגרש, אלא רק כדי לחייב את הזוג לפנות לייעוץ. לכן קבע בית הדין שהגט לא יסודר לפני הפקדת הכתובה. כעת, כיון שההליכים מתמשכים כבר שלש שנים בעוד הזוג בפירוד, ממליץ בית הדין על מתן גט עוד לפני הדיון על הכתובה.

  קראו עוד...

 8. איזון נכסים במקרה של חובות, ותוקפה של חתימה שצד אחד חתם וצד אחד שילם / בית הדין טבריה 1216224/3

  אדם צבר במשך ימי נישואיו יותר חובות מאשר נכסים, ותובע לאזן את החוב כך שגרושתו תשלם מחצית מחובו. בית הדין דחה את בקשתו. לפני נישואי בנם של בני הזוג חתמה האשה על התחייבות לשלם חלק מהוצאות החתונה בשם הורי החתן, והאב שילם. האב תובע שהאשה תחזיר לו את כל הסכום כי הוא לא חתם ולכן אינו מחויב. האשה טוענת שהחיוב על האיש. בית הדין קבע שכיון שהאשה חתמה בשם שני בני הזוג ישלם כל אחד מחצית.

  קראו עוד...

 9. עבודת שיפוצים שלא הושלמה / ארץ חמדה 79058

  (1) מזמין שהחליט שהקבלן ששכר לא יבצע חלק מעבודות שסוכמו רשאי להורות לו לבצע עבודות אחרות במקומן. (2) הסכמה עקרונית של צד למחלוקת לפשרה מחוץ לבית הדין אינה בגדר מחילה והוא רשאי לחזור בו, בוודאי במקרה בו הצד השני לא קיים את חלקו בפשרה. (3) הסכמת קבלן לבצע עבודה מסוימת במסגרת פשרה מהווה ראשית ראייה לכך שהוא היה מחויב לכך ולא עשה זאת לפנים משורת הדין.

  קראו עוד...

 10. קביעת מקום לימודי בן להורים גרושים שכל אחד מהם שייך לחסידות אחרת / בית הדין צפת 1284118/2

  הורים נחלקו בשאלה במוסדות איזו חסידות יתחנך בנם. בית הדין קבע שכיון שמגורי הבן עם אמו ועם אביה, וגם חבריו מתחנכים באותם מוסדות, ילמד הבן בחסידות אליה משתייכם האם ואביה.

  קראו עוד...

 11. אשה שהודתה שזינתה וכעת מבקשת להנשא לנטען / בית הדין צפת 1299443/1

  במסגרת הליך גירושין הודתה אשה שזנתה תחת בעלה. כעת היא טוענת שאמרה כך רק משום שרצתה לזרז את הגט. בית הדין הפנה אותה ואת הנטען לבדיקת פוליגרף.

  קראו עוד...

 12. בקשה לביטול הסכם גירושין בטענה שהוא מקפח ונחתם בשעה שהמבקשת לא היתה בצלילות דעת / בית הדין טבריה 1287103/4

  אשה בקשה לבטל את הסכם הגירושין שחתמה עליו, בטענה שהוא מקפח אותה, ושלא היתה צלולה בדעתה בשעה שחתמה. בית הדין דחה את שתי הטענות, ולפיכך דחה גם את הבקשה.

  קראו עוד...

 13. דחיית בקשה של אדם לפסול את גיור גרושתו / בית הדין טבריה 1287842/3

  אדם טען שאינו חייב כתובה לגרושתו ודרש לפסול את הגיור שלה בטענה שהגיור לא היה כן, ושהיא המשיכה לעבור עברות. בית הדין דחה את טענתו ואמר שבנידון שלפנינו לא הובאה ראיה שבשעת הגיור היא לא רצתה לשמור מצוות.

  קראו עוד...

 14. אדם נשא גויה וחתם עימה על הסכם, ולאחר שהתגיירה נשאה כדמו"י וכתב לה כתובה. סרס את עצמו ונישואיהם עלו על שרטון / בית הדין טבריה 1287842/3

  אדם נשא גויה בנישואין אזרחיים וחתם עימה על הסכם ממון, כשהתגיירה נתן לה כתובה, וכעת היא תובעת את שניהם. כן נחלקו על מעשי ידיה שלפי החוזה הם שלה, ולפי רמת החיים שהיא הרוגלה לה אינם אלא כמעה כסף.

  קראו עוד...