הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

חיי אדם גט מוטעה רועה זונות חברות השלטון המקומי שכנים עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה חזרה מהתחייבות חוזים קבלן פיטורי והתפטרות עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית חוזים משפטי ארץ ביטול מכירה קרע הודאת בעל דין מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות האשה ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זיכיונות ורישיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר נשיאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי משפחה לימודי אזרחות עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה מזונות ומדור הילדים מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמניו חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה מעשי ידי אשתו תום לב פסולי דין גיור אתיקה משפטית עריכת דין אסמכתא חשבון בנק תנאים ממזרות שיעורי סולמות עד מומחה מרידה פוליגרף בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה פסיקת סעד שלא נתבע טענת אי הבנה בדיקות גנטיות מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה סעד זמני כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה ועד הבית הימורים יורד לאומנות חברו שיתוף נכסים שליחות גט ביטול קידושין מדור האשה קבלת עול מצוות חזרה מהודאה מקח טעות חלוקת רכוש שומת מטלטלים גביית חוב דיין יחיד שיערוך מזונות חזקת יהדות תקנת שו''ם כונס נכסים צו הרחקה שליחות דמי ערבות משפטי ארץ ה: בית הדין לממונות דינא דמלכותא דינא עוברת על דת כיעור שומת מקרקעין פסילת הרכב חוקי התורה מעשר כספים אורות החושן: עבודה וקבלנות צנעת הפרט הסכם קיבוצי צו הרחבה נאמנות באיסורים ניכור הורי עביד איניש דינא לנפשיה שוויה אנפשיה חתיכה דאיסורא לפני עיוור מועד הקרע ריח הגט רכב אוטונומי קדימויות בהצלת נפשות הצלת נפשות

מאמרים שנכתבו על ידי הרב יעקב מ' שטיינהויז

 1. הסכם שלא הוגבל בזמן, ושמאות שבעל הדין מערער עליה/ פד"ר ‏994870/7

  בהסכם גירושין נאמר שהאשה תקנה מהבעל את מחצית הדירה, ושאם לא תרצה לעשות כן יקנה הבעל את חלקה. לא התפרש בהסכם עד מתי יכולה האשה לממש את זכותה. הבעל ביקש להתלות בסעיף אחר בהסכם ולומר שהזמן עבר. בית הדין קבע שהסעיף הנ"ל אינו רלוונטי לעניין, אבל עם זאת הוא קבע שהסכם שאינו מוגבל בזמן אינו סביר. לכן הוא קבע זמן סביר לבצוע ההסכם. עוד טען הבעל שהשומה של השמאי לא מקובלת עליו. בית הדין הבהיר לו שאינו יכול לחלוק על שמאי מוסכם, אך הציע לו לפנות לשמאי אחר על חשבונו, ואם תהיה שומה שונה ידון בכך בית הדין.

  קראו עוד...

 2. **חיוב אברך במזונות ילדיו / פד"ר ‏ 1063320/10

  אברך טען שאינו חייב במזונות ילדיו כי אשתו נשאה לו ל דעת שהוא לומד תורה והיא מפרנסת. עוד טען שלא מחיבים אדם להשכיר עצמו למזונות. בית הדין דחה את טענותיו.

  קראו עוד...

 3. **סמכות בית הדין כאשר תביעה הוגשה בזמן עיכוב הליכים ובית המשפט נתן צו לעיקול ולמזונות זמניים / פד"ר 1124120/3

  אשה טוענת שבעלה הגיש לבית הדין תביעה בשעה שחל צו עיכוב הליכים. בית הדין שלל את הטענה הזאת. האשה טענה שבינתים פסק בית המשפט מזונות זמניים, אבל בית הדין הבהיר שמזונות זמניים, כשמם, הם מזונות זמניים. ולכן אינם מקנים סמכות.

  קראו עוד...

 4. **כתובה במקרה של מעשה כיעור שנעשה אחרי פרידת הצדדים /פד"ר 1081331/2

  בני זוג נפרדו אך טרם התגרשו. האשה נסעה עם אדם אחר לניו זילנד ואח"כ לבודפסט. לטענתה, הנסיעה לניו זילנד היתה לצרכי עבודה, והנסיעה לבודפסט היתה לאות תודה על שסייעה לו. הוא ישן בביתה פעמים רבות, לטענתה - בחדרים נפרדים ובנוכחות אנשים נוספים. נחלקו הדעות בשאלת הכתובה, נפסק שישלם מחציתה.

  קראו עוד...

 5. דיון בירושה ובצוואה כשאחד היורשים הוכרז כפושט רגל / פד"ר ‏ 857293/4

  בית הדין דן בצוואת אשה שמתה, בהסכמת כל יורשיה. לאחר מכן נודע שאחד הבנים הוכרז כפושט רגל. כונס הנכסים שמונה לו טוען שאין לבית הדין סמכות לדון בתיק, כי הוא לא נתן את הסכמתו. בית הדין קבע שהסכמתו של כונס הנכסים אינה נחוצה לעצם קיום הדיון, וקבע שהדיון לגוף טענותיו של כונס הנכסים יקבע למועד אחר.

  קראו עוד...

 6. *מחלוקת בנוגע לרכוש אינה עילה לעיכוב גירושין

  בית הדין קבע כי בני זוג הפרודים מזה שנתיים ואינם רוצים זה את זה עליהם להתגרש, ואין לבעל זכות לעכב את מתן הגט בשל אי רצונו לקיים את פסק בית המשפט שהעניק לאימא את זכות הקדימה לקנות את חלק הבעל בדירה. אין הדבר דומה למקרה בו האישה גוזלת את רכוש הבעל, שכן החלטת בית המשפט היא מקובלת וסבירה לחלוטין.

  קראו עוד...

 7. פסיקת הוצאות כנגד אם היוצרת ניכור הורי / פד"ר 992673/9

  התובע הוא אב לילדה בת חמש וחצי שגרושתו מנעה פעמים רבות את הסדרי הראיה בטענות שהאב מתעלל מינית בילדה. טענות האישה נחקרו בעבר מספר פעמים על ידי המשטרה וגורמי הרווחה אשר הכריעו שאין כל אינדיקציה לטענות אלו ומדובר בדברים ששמה האם בפי הילדה. בית הדין התרה בעבר בפני האישה שבמידה ותמשיך להפר את הסדרי הראיה היא תיקנס. במהלך חול המועד פסח ניצלה האישה את פגרת בית הדין, ופנתה לבית המשפט שהוציא צו ביניים שמנע את הסדרי הראיה ביחס ל אירוע שהתרחש לפני הפסח. לאחר הפסח ולאחר בדיקה חוזרת של טענות האישה על ידי גורמי הרווחה בית הדין קיבל את עמדת האב שהאם מנסה להרחיק את הבת מאביה, ולהציגו באור שלילי. לאור ההתנהלות בית הדין החליט לחייב את האם בתשלום הוצאות משפט בסך 15,000 ₪, ולהתרות בה שבהישנות המקרים ידון מחדש העברת המשמורת לחזקת האב. בית הדין קבע שהוא פועל לפי העיקרון שניכור הורי הוא התעללות בקטין, והוסיף כי התעללות כזו היא בלתי חוקית, וכי חובתו להוקיע ניכור הורי ולמנוע אותה קודמת לעיקרון מלאכותי של טובת הילד. במהלך הדיון באת כוח האם קראה קריאות ביניים ואיימה על הדיינים, לאור הנסיבות בית הדין התרה בה על כך שיפסוק לה הוצאות אישיות ככל שהתופעה תישנה.

  קראו עוד...

 8. *סמכות שיפוט בתביעת גירושין כששני הצדדים אזרחי ותושבי חו"ל והבעל סרבן גט / פד"ר 928097/7

  על פי חוק שיפוט בתי דין רבניים כאשר "האישה הגישה בקשה לעריכת גט לפי דין תורה לבית דין מחוץ לישראל והאיש לא התייצב לפני בית הדין במשך ארבעה חודשים מיום שזומן על ידי בית הדין כאמור; וכן כי בית דין מחוץ לישראל קבע שהאיש ייתן גט לאשתו, ואולם על אף מאמץ סביר לאכוף את החלטת בית הדין באמצעים המשפטיים והדתיים הקיימים באותה מדינה, הגט לא ניתן במשך שישה חודשים מיום שקבע בית הדין." בית הדין קבע כי התנאים מתקיימים במקרה הנדון, ולכן יש לו סמכות לדון בתביעת גירושין זו.

  קראו עוד...

 9. טענת הורה משמורן כי הילד עצמו לא רוצה בקשר עם ההורה השני / פד"ר 964046-21

  קראו עוד...

 10. תוקפו של צו הגנה שלא הוגבל בזמן / פד"ר 297491/29

  קראו עוד...

 11. דחיית תביעה לביטול הסכם בגין טענת כפיה / פד"ר 1093841/12

  קראו עוד...

 12. סמכותו של בית הדין למתן צו הרחקה מהילדים כנגד כל צד ג' / פד"ר 297491/29

  קראו עוד...

 13. פסיקת מזונות בת נכה שזוכה לתקציב גבוה מכמה גופים / פד"ר 712899/8

  קראו עוד...

 14. פסיקת הוצאות בשל טענה שהילד לא רוצה לפגוש את ההורה השני / פד"ר 896815/14

  קראו עוד...

 15. היסודות ההלכתיים לחיוב בהוצאות משפט ולשיעורן פד"ר 1211355-2

  קראו עוד...

 16. פטור אב ממזונות ילדים בגין ניכור הורי / פד"ר 940944/17

  בית הדין פטר אב מתשלום מזונות בגלל ניכור הורי. בית הדין השתכנע, בעקבות תסקירי הרווחה ועו"ס מרכז הקשר שהתנהלות האם גורמת לניכור הורי בין הבת לבין אביה. התרשמות זו באה לידי ביטוי גם בפסקי דין של בתי דין קודמים, והביאו אותו להחליט על הפסקת תשלום מזונות על ידי האב. בית הדין הצטרף לכך, וציטט פסקי דין של בתי משפט ובתי דין הרואים בחומרה התנהלות של הורה הגורם לניכור בין הילד ובין ההורה השני. בית הדין קבע כי ההורים יעברו טיפול פסיכולוגי במטרה לחדש את הקשר בין האב לבתו, ועלות הטיפול תחול על שני הצדדים בשווה.

  קראו עוד...

 17. חיוב השבת ילדים למקום מגוריהם הקודם לאחר שהועברו שלא ברשות / פד"ר 1181742/5

  קראו עוד...

 18. ערך כתובה שכתובה בזוזים וזקוקים- תיק 1208015/6

  קראו עוד...

 19. דחיית בקשת תובעת לשיתוף ספציפי בדירה הרשומה על שם הנתבע / פד"ר 1075557-3

  קראו עוד...

 20. פיצויי כתובה הינם חלק מתביעת הכתובה ולא ייפסקו כדבר שבשגרה / פד"ר 1210809-9

  קראו עוד...

 21. דחיית סידור הגט לפרק זמן מוגבל לשם קידום ההליך הרכושי עוד טרם הגט / פד"ר 1277137-2

  קראו עוד...

 22. משמורת משותפת אף לשם מתן מענה לצורך רגשי של ההורים או של הילדים / פד"ר 754616-15

  בית הדין קבע כי השיקול העיקרי בקביעת אופן המשמורת הרצוי הוא טובת הילדים. תפקידו של בית הדין הוא לקבוע מהי טובת הילד, ולשם כך הוא מסתייע בגורמים מקצועיים. לפעמים ישנה העדפה למשמורת משותפת כיון שהיא עשויה להביא לקשר הורי טוב יותר בין ההורים, ואין צורך בתנאי מוקדם של קשר ענייני בין ההורים באשר לצרכי הילדים.

  קראו עוד...

 23. תשלום דמי שימוש במקרה שהאם מתגוררת עם הילדים הבגירים בדירת הצדדים / פד"ר 654632-7

  קראו עוד...

 24. הטלת קנס שבועי על סרבנית גט / פד"ר 1195770-2

  קראו עוד...

 25. תוקפו של הסכם שלא אושר בבית דין אך הצדדים נהגו לפיו / בית הדין ירושלים 1203515/5

  בני זוג חתמו על הסכם. אחד מסעיפי ההסכם קובע שההסכם טעון אישור בבית דין. ההסכם לא אושר אך הצדדים נהגו לפיו זמן רב. בית הדין קבע שההסכם בתוקף, ושאין הצדדים יכולים לטעון שלא הבינו על מה חתמו.

  קראו עוד...

 26. דחיית בקשה לפסילת בית הדין / בית הדין ירושלים 1266585/2

  בית הדין דחה בקשה לפסול אותו בטענת משוא פנים, לא הוכחה עילת פסילה.

  קראו עוד...

 27. האם רשאי הורה לחסן ילדים כנגד נגיף קורונה אף בהתנגדות ההורה השני לכך - 943493-13

  לצדדים שני ילדים בני 13 ו-15, האם מבקשת לחסנם נגד קורונה והביאה חוות דעת רפואית של רופא הילדים הממליץ לחסנם, והאב מתנגד מפני חששות שונים. סוגיה דומה עלתה בפני בית המשפט לענייני משפחה בחיפה, אשר קבע שיש לקבל את חוות הדעת הרפואית, ובית הדין הסכים להכרעה ולנימוקיה. בנוסף לכך בית הדין עמד על כך שבבואו להכריע בסוגיה זו השיקול המכריע הוא טובת הילד, ולא זכויות ההורים, ולכן קבע שהאם רשאית לחסן את הילד הבוגר בתנאי שהוא מסכים לכך.

  קראו עוד...

 28. חלוקת שכר כונס נכסים בין כונסת שעזבה לבין הכונסים שהחליפו אותה / בית הדין ירושלים 1203524/15

  כונסת נכסים התרשלה בתפקידה ולא התקדמה. לבקשת הצדדים ובהסכמתה היא הוחלפה בכונסים אחרים. כעת יש לדון בחלוקת השכר ביניהם.

  קראו עוד...

 29. כפיית גט על בעל שהסתיר מאשתו את עברו הפלילי ואת העובדה שישב בכלא / בית הדין ירושלים 1278603/3

  בית הדין חייב בעל לגרש את אשתו כי העלים ממנה את העובדה שישב בכלא.

  קראו עוד...

 30. נאמן הקדש שמכר נכס לפני שההקדש נרשם רשמית / בית הדין ירושלים 711517/3

  אדם קיבל נכס עבור הקדש ומכר חלק ממנו עוד לפני שההקדש נרשם רשמית. יחידת הרישום והפיקוח טענה שאין לבית הדין סמכות בעניין זה. בית הדין קבע שיש לו סמכות. ואולם דרש להביא ראיות ולאמת חתימות.

  קראו עוד...

 31. חיוב גט לבעל המגדל את הילדים ומסרב לגרש את אשתו עד שתשלם לו מזונות / בית הדין ירושלים 1284587/14

  בני זוג בהליכי גירושין. הילדים אצל הבעל. הבעל מסרב לגרש את אשתו עד שתשלם לו מזונות ילדים. בית הדין חייב אותו לגרש.

  קראו עוד...

 32. מינוי כונס נכסים לסרבנית גט / בית הדין ירושלים 1195770/2

  בית הדין נעתר לבקשתו של התובע למנות כונס נכסים ספציפי לנכסי אשתו המסרבת לקבל גט.

  קראו עוד...

 33. גיור ילדים שנולדו מתרומת ביצית של גויה / בית הדין ירושלים 1316009/1

  אשה מבקשת לגייר את שני הילדים שנולדו מזרע בעלה ומתרומת ביצית של גויה. בית הדין פסק שהם אינם צריכים הטפת דם ברית או קבלת מצוות, אבל צריכים לטבול בפני שלשה.

  קראו עוד...

 34. חיוב אם במזונות ילדיה / בית הדין ירושלים 1284587/12

  בית הדין פטר אם מהשתתפות במזונות ילדיה הגדלים אצל האב.

  קראו עוד...

 35. פגישת אב עם בתו כשהאם טוענת שהוא פוגע בה מינית / בית הדין ירושלים 1061478/3

  אשה מנעה מבעלה לשעבר לפגוש את בתו בטענה שהוא פוגע בה מינית. הטענה בוכחה כשקרית.

  קראו עוד...

 36. חיוב גט לאדם שאינו מפסיק להעיר הערות לאשתו, וגם לבית הדין / בית הדין ירושלים 4335096/3

  בית הדין חייב בגט אדם שלא מפסיק להעיר לאשו הערות, וגם בבית הדין לא השיב לשאלות הדיינים אלא האריך בהערותיו.

  קראו עוד...

 37. כפיית גט כשהאשה תבעה תביעת נזיקין בבית המשפט / בית הדין ירושלים 632782/23

  בעל מעגן את אשתו כבר שלשים שנה, אלא שבית הדין קבע שלא יוכל לסדר גט כל עוד לא תשיב האשה לבעל את מה שהוציא ממנו עבורה בית המשפט. כעת רואה בית הדין שהסכומים האלה קרובים להיות מקוזזים עם הסכומים שהוציאה האשה על נישואי הילדים, תשלומים שהבעל לא שילם בהם את חלקו. יחד עם התחייבויות של הבעל שישמע בקול רבנים שונים, התחייבויות שהבעל לא עמד בהן. לכן קובע בית הדין שיש לחייב את הבעל בגט.

  קראו עוד...

 38. סמכות בית הדין לדון בהסכמי גירושין / בית הדין ירושלים 1069470/5

  זוג שהתגרש חתמו על שני הסכמים, אחד מעניק סמכויות לבית הדין ואושר בו, ואחד מעניק סמכויות לבית המשפט. בית הדין הכריע בשאלה אלו סמכויות נתונות לו ואלו סמכויות נתונות לבית המשפט, כמו כן הוא קבע כי הסמכות לשנות הסכם נתונה לערכאה שאישרה אותו. לכן הוא דחה תביעה לשנות הסכם.

  קראו עוד...

 39. ניכור הורי בין אב לבתו והפחתת המזונות בשל כך / בית הדין ירושלים 1178177/16

  אב לא ראה את בתו במשך שלש שנים. בית הדין קבע שהדבר נגרם גם בשל הסתת האם וגם בשל מעשי האב. בית הדין הפחית את המזונות לתקופה זו.

  קראו עוד...

 40. היתר נישואין לשתוקית / בית הדין ירושלים 1376869/1

  בית הדין התיר לאשה להנשא. כאשר אמה של האשה אומרת שאינה יודעת מי האב אך היא יודעת שהוא יהודי, והיא עצמה היתה פנויה בשעה שהתעברה.

  קראו עוד...

 41. בירור יהדות והיתר נישואין למאומץ שידועה זהות אמו אך לא אביו/ בית הדין ירושלים 1356578/1

  בית הדין התיר לבן מאומץ לבוא בקהל, לאחר שהתבררה זהות אמו יולדתו, ואע"פ שאביו אינו ידוע.

  קראו עוד...

 42. דחיית בקשה לאיזון חובות שלא הוכחו / בית הדין ירושלים 1283952/9

  בי זוג התגרשו. הבעל דרש לאזן חובות שלדבריו היו לבני הזוג כלפי צדדים שלישיים. כיון שהבעל לא הוכיח את קיומם של החובות האלה, דחה בית הדין את תביעתו.

  קראו עוד...

 43. פירוד בין בני זוג ופסיקה שהבעל חייב לעזוב את הדירה שהעביר על שם האשה / בית הדין ירושלים 1363653/2

  בני זוג נפרדו על רקע קשיים כלכליים וכשלונות כלכליים של הבעל. בשלב מסויים הבעל רשם את הדירה על שם האשה כדי לפייסה על הכספים שהוא חייב לה ולמשפחתה ואין בידו לשלמם. כיון שהסיכוי להציל את הנישואין נראה נמוך, קבע בית הדין שהבעל יעזוב את הדירה.

  קראו עוד...

 44. מזונות במקום ניכור הורי / בית הדין ירושלים 1229721/9

  בית הדין פטר את האב מתשלום מזונות עקב ניכור הורי.

  קראו עוד...

 45. פיצויי עיגון ושלילת כתובה מאשה שהגישה על בעלה תלונות שוא במשטרה / בית הדין ירושלים 965591/10

  בני זוג התגרשו. האשה תבעה פיצויים על שנות עיגון ותביעתה נדחתה. ביתה דין פטר את הבעל מהכתובה בשל תלונות שוא ובשל מרידה מצד האשה.

  קראו עוד...

 46. הסדרי ראיה בהדרגה לאחר שנקבע כי אין מסוכנות מינית / בית הדין ירושלים 1201062/4

  בית הדין אימץ את חוות דעתן של העו"ס שאבי הילדה אינו מסוכן מינית, אבל יש לתת לו תחילה לפגוש את הבת רק במרכז קשר, ובהדרגה לחדש את הקשר.

  קראו עוד...

 47. אם המסיתה את ילדיה להתנתק מאביהם / בית הדין ירושלים 1027470/24

  ילדים אינם באים אל אביהם להסדרי הראיה. האם טוענת שהילדים לא מעוניינים בכך. בית הדין הבהיר לה שאם הילדים לא יבאו אל אביהם יש אפשרות להעביר אליו את המשמורת. וכן הפנה את הצדדים ליעוץ.

  קראו עוד...

 48. השעיית אדם ממקום עבודתו עד שיתן גט / בית הדין ירושלים 1357012/5

  בית הדין חייב אדם בגט. מאז הוא מושך את הזמן בתביעות עקרות לבית הדין הגדול ולבג"ץ בדרישה לעכב הליכים. הנ"ל דחו את בקשותיו. בית הדין הורה למקום עבודתו של האיש להשעותו.

  קראו עוד...

 49. כהונה למי שמשפחתו נהגה מנהגי כהונה אך טוענים שלא עשו כן אלא משום שם המשפחה / בית הדין ירושלים 1389699/1

  בני משפחה נהגו ככהנים. הסבא, שעלה מרוסיה, טוען שאיש לא אמר לו מעולם שהוא כהן, אך כיון שראה באנציקלופדיה ששם משפחתו הוא בד"כ שם של כהנים התחיל לנהוג מנהגי כהונה.

  קראו עוד...

 50. פסיקת הוצאות משפט גבוהות עקב ניכור הורי / בית הדין ירושלים 1177971/28

  בית הדין חייב אשה בהוצאות משפט גבוהות בשל ניכור הורי. בית המשפט לא הסכים לעכב את הביצוע בשל רצונה של האשה להגיש ערעור.

  קראו עוד...

 51. קדושין בטבעת שאולה שלא מדעת בעליה / בית הדין ירושלים 1098254/8

  אשה מבקשת לבטל את קידושיה לבעלה השני כדי לשוב לבעלה הראשון. לטענתה, בעלה השני קידש אותה בטבעת שלקח מחדרו של אביו שלא מדעתו. האב אומר שאילו היה הבן מבקש היה נענה בחיוב. בית הדין דחה את הבקשה.

  קראו עוד...