הרשם לקבלת עדכונים

תגיות

חיי אדם גט מוטעה רועה זונות חברות השלטון המקומי שכנים עבודה נזיקין שכירות דירה פשרה תיווך טוהר הנשק העימות האסימטרי עדות טוען ונטען שבועה חזרה מהתחייבות חוזים קבלן פיטורי והתפטרות עובד שומרים קנסות הוצאה לפועל רישום בטאבו אודות המשפט העברי חוק הבוררות הסתמכות צדק מקור ראשון סקירת פסק דין הפרת חוזה הדין הבינלאומי הוצאת דיבה ולשון הרע דוגמא אישית חוזים משפטי ארץ ביטול מכירה קרע הודאת בעל דין מכר רכב אונאה אתיקה עסקית ריבית מיקח טעות קניין חוקי המדינה צדקה זכויות יוצרים מכר דירה משטר וממשל מידת סדום ערעור אומדן הוצאות משפט בתי המשפט מנהג הלנת שכר גרמא ומניעת רווח מאיס עלי עדות קרובים שטר בוררות חוקה הצעות חוק כלכלה יהודית צוואה היתר עיסקא הלוואה הסכם ממון בין בני זוג שמיטה מזונות האשה ביטוח היתר עגונה יוחסין - מעמד אישי ירושה ראיות דיני תנאים גזל דין נהנה שותפות מוניטין זיכיונות ורישיונות נישואים אזרחיים ופרטיים השקעות מחילה בר מצרא מקרקעין מכר עילות גירושין סדר הדין המחאה / שיק מיסים וארנונה היתר נשיאת אשה שניה השבת אבידה משמורת ילדים הדין הפלילי משפחה לימודי אזרחות עבודות אקדמיות שו"ת משפטי ארץ חלק א סמכות בית הדין ומקום הדיון כתובה משפט מנהלי הסדרי ראיה השכרת רכב אתיקה צבאית מתנה פרשנות חוזה מזונות ומדור הילדים מגורי בני זוג אונס ואיומים הקדש ונאמניו חלוקת רכוש ואיזון משאבים הצמדה מעשי ידי אשתו תום לב פסולי דין גיור אתיקה משפטית עריכת דין אסמכתא חשבון בנק תנאים ממזרות שיעורי סולמות עד מומחה מרידה פוליגרף בירור יהדות כפיית גט שלום בית בוררות חיובי אב לבניו דת יהודית תקנות הדיון סופיות הדיון הסכם גירושין תלונת שווא אפוטרופסות הברחת נכסים פיקציה התיישנות גט מעושה אבידה ומציאה פסיקת סעד שלא נתבע טענת אי הבנה בדיקות גנטיות מדריך ממוני מעשי בעילת זנות פרשת שבוע יבום חדר"ג ייעוץ חקיקה סעד זמני כשרות משפטית מחשבה מדינית רווחה יהודית רמאות וגנבת דעת היתר נישואין מדינת הלכה ועד הבית הימורים יורד לאומנות חברו שיתוף נכסים שליחות גט ביטול קידושין מדור האשה קבלת עול מצוות חזרה מהודאה מקח טעות חלוקת רכוש שומת מטלטלים גביית חוב דיין יחיד שיערוך מזונות חזקת יהדות תקנת שו''ם כונס נכסים צו הרחקה שליחות דמי ערבות משפטי ארץ ה: בית הדין לממונות דינא דמלכותא דינא עוברת על דת כיעור שומת מקרקעין פסילת הרכב חוקי התורה מעשר כספים אורות החושן: עבודה וקבלנות צנעת הפרט הסכם קיבוצי צו הרחבה נאמנות באיסורים ניכור הורי עביד איניש דינא לנפשיה שוויה אנפשיה חתיכה דאיסורא לפני עיוור מועד הקרע ריח הגט רכב אוטונומי קדימויות בהצלת נפשות הצלת נפשות

מאמרים שנכתבו על ידי הרב יהודה שחור

 1. **הוצאת צו ירושה לתובעת ששכחה לציין שיש יורשים נוספים / פד"ר 1012755/1

  אשה בקשה צו ירושה על עזבון אימה. תוך כדי הדיון התברר שלאחיה המנוח היתה בת. בירור של בית הדין העלה בנות נוספות. הנ"ל לא הסכימו לחתום על הסכמה לדיון בביה"ד, ולכן ביה"ד סגר את התיק.

  קראו עוד...

 2. עדה שהעידה בשקר שהיא מכירה את הזוג המתגרש / פד"ר ‏1083586/6

  בני זוג שהתגרשו הביאו לצורך הזיהוי עדה שלא הכירה אותם. התברר לבית הדין שהאנשים שנכחו בשעת מתן הגט הם אכן הבעל והאשה, לכן בית הדין הכשיר את הגט. עם זאת, הוא חייב את הצדדים והעדה בהוצאות משפט.

  קראו עוד...

 3. **סמכות בית הדין אחרי שהתנהל תהליך ישוב סכסוך בביהמ"ש / פד"ר 1089367/1

  בביהמ"ש לענייני משפחה התנהל תהליך לישוב סכסוך בין בני זוג, שבסופו נתנה השופטת לצדדים זמן של שלשים יום להגיש את תביעותיהם. האשה ניצלה זכות זו והגישה בתוך שלשים יום. אמנם, הליך ישוב הסכסוך עצמו הסתיים כבר לפני כן, אך פסק דין ניתן רק אז. לכן קבע ביה"ד שהסמכות נתונה לבית המשפט.

  קראו עוד...

 4. **חלוקת רכוש בין בני זוג כאשר האשה מרדה וזנתה / פד"ר 915188/4

  בני זוג התגרשו כי האשה מרדה בבעלה והכניסה גבר זר לביתם. דירת הצדדים נרכשה ע"י אבי הבעל ונרשמה בטאבו על שם שני בני הזוג. בית הדין פסק בדעת הרוב שבנסבות המקרה יש לתת את הדירה כולה לבעל, ולחייב את האשה בשכר דירה מהיום בו נאסרה על בעלה. לבעל היתה מניה באגד שנקנתה לפני הנישואין. בתקופה בה בני הזוג חיו יחד כזוג לא נשוי. בית הדין קבע שכיון שהיא נרכשה לפני הנישואין היא שייכת לבעל. כמו כן פסק בית הדין בשאר ענייני הרכוש המשותף וחילק אותו בין הצדדים.

  קראו עוד...

 5. **בעל שנעשה חילוני ומחלל שבת, ולטענת אשתו גם שותה וצורך סמים, ומתנהג באלימות / פד"ר 158077/8

  בני זוג נישאו בהיותם חרדים. במשך הזמן נעשה הבעל חילוני, ולטענת אשתו גם שותה וצורך סמים, ונוהג באלימות. בית הדין חייב את הבעל בגט.

  קראו עוד...

 6. **חיובי בעל לאשתו כאשר הבעל תובע גירושין ובמקביל חי עם אשה אחרת / פד"ר 166889/9

  אדם תבע גירושין מאשתו. טען שהיא מורדת, ושאין ביניהם יחיסי אישות. מתברר שהיו ביניהם יחסי אישות, אבל לאשה היתה בעיה שבגללה היתה מותרת לבעלה רק כשבוע בכל חודש. בינתים חי האיש עם אשה אחרת. בית הדין קבע שהיה ראוי שהאשה תלך לרופא שיטפל בבעיה שלה ויאריך את ימי טהרתה, אך אין לה דין מורדת. לכן גם אין עילה לחייב אותה בגט, ולכן הבעל חייב במזונותיה ובמדור עבורה. אמנם, כיון שבית הדין מתרשם שאין סיכוי לשקם את הבית, הוא הורה לצדדים להגיש מסמכים שלפיהם יוכל בית הדין לחשב את שיעור הפיצוי שמגיע לאשה.

  קראו עוד...

 7. תביעת פיצוי והוצאות בעקבות בגידה / פד"ר 1207802/3

  הזוג התגרש, והאיש תבע מהאשה סכום גדול כפיצוי על הרס חיי הנישואין בטענה שבגדה בו. בית הדין דחה את התביעה וקבע שלא מצאנו בהלכה חיוב כזה.

  קראו עוד...

 8. @חיוב כתובה כשתביעת הגירושין הייתה בטענת 'אינו זן' / פד"ר ‏839413/9

  קראו עוד...

 9. דחיית בקשה לפסילת עו''ד - 169007-6 - ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 10. חיוב כתובה לנשאית איידס פד''ר 1201116-3-ביה''ד רחובות

  קראו עוד...

 11. כתובה כשנטען על מעשה כיעור / בית הדין רחובות 1210651/3

  אשה תבעה את כתובתה. לשני הצדדים יש טענות על התנהגות לא ראויה של הצד השני. בית הדין חייב את הבעל בכתובת אשתו

  קראו עוד...

 12. כתובה וחלוקת נכסים בזוג שחיים זמן רב בנפרד / בית הדין רחובות 890576/3

  בני זוג שכבר תקופה ממושכת חיים בנפרד ובמריבה התגרשו. בית הדין פסק בעניין הכתובה והרכוש.

  קראו עוד...

 13. תביעת כתובה כשיתכן שהאשה תתבע בעתיד איזון משאבים / בית הדין רחובות 1240159/5

  אשה תבעה כתובה. אם היא תתבע בעתיד איזון משאבים היא צפויה לקבל סכום מסוים. לכן קבע בית הדין שבינתים תקבל רק את ההפרש בין הכתובה לבין איזון המשאבים הצפוי. והיא תוכל לקבל את שאר הכתובה אם היא תתחייב שאם תקבל כספים נוספים תחזיר אותם.

  קראו עוד...

 14. חיוב גט בזוג שכבר שנים חיים בחדרים נפרדים / בית הדין רחובות 172751/10

  בני הזוג חיים כבר שנים בחדרים נפרדים. לשניהם יש טענות זה על זה. הבעל רוצה להתגרש. בית הדין קבע שהוא יוכל לחייב את אשתו לקבל גט רק אחרי שישלם לה את הסכום שקבע בית הדין.

  קראו עוד...

 15. כתובה לזוג שהתגרשו מבלי שאפשר להצביע על אחד מהם כאשם, וסכום מופרז שנכתב בכתובה / בית הדין רחובות 176891/11

  בני זוג התגרשו לאחר שנים שלא היו ביניהם יחסי אישות, ונישואיהם לא צלחו. בית הדין קבע שיש להתפשר על סכום הכתובה. בפרט שהם יוצאי מרוקו, ששם המנהג הוא לכתוב סכום מופרז שאין כוונה שישולם.

  קראו עוד...

 16. פשרה בכתובה ובטענות נזק שלא הוכחו / בית הדין רחובות 1247935/4

  בני זוג התגרשו. האשה טענה שבמהלך תקופת הנישואין בעלה גרם נזקים רבים לרכושה. כמו כן תבעה כתובה. האיש טען שהגירושין היו באשמת האשה. בית הדין פסק פשרה.

  קראו עוד...

 17. כתובה לאשה שהתגרשה כמה חדשים לאחר החתונה ו7בני הזוג מודים שלא התקיימו יחסי אישות / בית הדין רחובות 1266379/4

  בני זוג התגרשו זמן קצר אחרי החתונה. שניהם מודים שלא היו יחסי אישות. כל צד מאשים את רעהו. בית הדין חייב את האיש בעיקר כתובה אך לא בתוספת.

  קראו עוד...

 18. חיוב כתובה כששני הצדדים קיימו יחסי מין עם זרים זה בידיעתו של זה / בית הדין רחובות

  בית הדין קבע שהצדדים צריכים להתגרש מיד, וכן קבע שאין חיוב כתובה ולא פיצויים ולא כל חוב אחר. האשה קיימה יחסי מין עם זרים. לטענתה ביזמת הבעל.

  קראו עוד...